AUTOMARG motokola-kontakt AUTOMARG-reklamní-banner
Úvodem Links News O nás

Online translation:

MENU

Shell Eco-marathon Americas 2013


Shell Eco-marathon Americas 2013

Americká vláda chce do roku 2025 ustanovit průměrnou spotřebu aut na 4,3 l/100 km. Možná by se ale neměla držet tak pozadu. Studenti v aktuálním ročníku soutěže Shell Eco-Marathon Americas dokázali dosáhnout spotřeby 0,066 l/100 km!

jedno ze soutěžících vozidel na Shell Eco-marathonu 2013

Na sedmém ročníku soutěže Shell Eco-Marathon Americas tentokrát zazářil tým studentů z Université Laval v kanadské provincii Québec. Kanadě se v této soutěži daří dobře - původem kanadský tým se umístil na nejvyšších příčkách už čtvrtý rok za sebou.

Tým Laval šokoval už v roce 2012 – to když se však nedokázal ani kvalifikovat. “Využili jsme frustraci z posledního ročníku a využili ji jako motivaci vrátit se v lepším stavu než kdy předtím,” komentoval vítězství svého týmu Philippe Bouchard, týmový manažer. Dodal, že pilně pracovali nejen na tréninku nových členů týmu, ale i vylepšování svého vozu.

Soutěže Shell Eco-Marathon se zúčastnilo celkem přes 1000 studentů ze severní i jižní Ameriky. Na místo dorazili se 140 vozítky, finální inspekcí ale prošlo pouze 131 z nich.

Ačkoliv kanadská spotřeba 0,066 l/100 km vypadá úžasně, a studenti si díky ní odnesli cenu $2000, stále ještě nepřekonává dosud platný celosvětový rekord z roku 2003. Toho dosáhl francouzský tým a činí 0,026 l/100 km.

Soutěže Shell Eco-Marathon se účastní středoškolské i univerzitní týmy. Celkem probíhají tři verze soutěže – v Americe, Evropě a Asii. Evropská a asijská odnož Shell Eco-Marathonu se uskuteční později tento rok. Příští rok k nim přibude africká/středovýchodní verze.

Zpět na novinky

Copyright © 2012-2022 AUTOMARG.CZ

Created by AUTOMARG.CZ | SEO webu sledujíSEO nástroje.cz