AUTOMARG motokola-kontakt AUTOMARG-reklamní-banner
Úvodem Links News O nás

Online translation:

MENU

Z čeho se skládá elektromobil Tesla Model S?


Z čeho se skládá elektromobil Tesla Model S?

Magazín SupplierBusiness vydal parádní infografiku, které popisuje dodavatele téměř všech kritických komponent elektromobilu Tesla Model S. Chcete vědět od koho je zadní sklo, šrouby kol nebo pružina přední kapoty?
dodavatelé konponent Tesla Motors
Dodavatelé komponent elektromobilu Tesla Motors. Pro větší obrázek klikněte zde.

Automobilka Tesla konečně dosáhla plánované výroby 400 elektromobilů Model S týdně. Nedávno vyšlo také najevo, že si Tesla nechávala vozit pneumatiky letecky z ČR! A jak k tomu došlo, asi takto:
Americký dodavatel nedokázal včas dodávat 21″ pneumatiky. Nakonec dodávky úplně zastavil. Firma proto musela auta dodávat s 19″ koly s příslibem pozdější výměny zdarma – tzn. další vícenáklady na straně automobilky.
Nakonec Tesla skončila s tím, že si nechávala pneumatiky letecky posílat z České republiky. “Za to jsem si chtěl dát pěstí,” přiznal v konferenčním hovoru Musk sebekriticky. My to zas tak hrozně nevidíme :). Po českém inženýrovi Otto Fabrim má v sobě nejlepší světový elektromobil další kousek od nás!

Odkud se ale berou další komponenty jedinečného elektromobilu Model S? Na to se pokusil přijít web Supplier Business, který zmapoval desítky jednotlivých komponent. Překvapivě mezi nimi chybí právě pneumatiky – značky Continental.

Dodavatelé = problémy
Další cestou jak snížit náklady je pochopitelně snížit náklady na dodavatelský řetězec a jednotlivé komponenty ze kterých se elektromobil Model S skládá. Ze začátku například dodavatelé nechtěli prodávat Tesle za stejné ceny jako velkým automobilkám – nevěřili, že se dokáže dostat na 20 000 aut ročně.

To se teď také mění. Zejména v případě nejdůležitější komponenty – bateriových článků od společnosti Panasonic. Zlepšuje se také logistika, tedy rychlost dodání komponent.

Není tudiž překvapením, že nyní Tesla využívá přední světové dodavatele kvalitních automobilových komponent: Magna, Brembo, Continental, Sika či ZF Lenksysteme. Zároveň ale kritické komponenty vyrábí sama: sadu baterií, motor, palubní dobíječku, univerzální konektor, plasty.

Zpět na novinky

Copyright © 2012-2022 AUTOMARG.CZ

Created by AUTOMARG.CZ | SEO webu sledujíSEO nástroje.cz