AUTOMARG motokola-kontakt AUTOMARG-reklamní-banner
Úvodem Links News O nás

Online translation:

MENU

MOŽNOSTI MONTÁŽE MOTOROVÝCH NÁSTAVEB

Možnosti montáže motorových nástaveb na jízdní kola

Základní požadavky, které musí splňovat jízdní kolo:

 • Má běžnou zadní vidlici do V.
 • Ve spodní části vidlice je na každé straně vyvrtán jeden otvor (většinou se závitem M5) pro uchycení nosiče (tuto podmínku splňuje většina jízdních kol).
 • Dvojité ráfky (jednostěnné ráfky používají jízdní kola nižší cenové kategorie (cca do 7 000 Kč). V případě jednostěnných ráfků, můžete dvoustěnné ráfky dokoupit v cykloobchodě (řádově pár set korun). Stačí dokoupit jen pro zadní kolo. Je zde motor a tím pádem vyšší nároky na pevnost.

Montáž lze provést na horské kolo, trekkingové kolo, městské kolo, skládací kolo, popř. po konzultaci i jízdní kola typu CHOOPER, CRUISER. Naopak může vzniknout problém u jízdního kola s odpruženou zadní vidlicí. Na některý model odpružené zadní vidlice lze uchytit malý U-profil a na některých není pro toto uchycení místo. To stejné platí i pro jízdní kola se zadní kotoučovou brzdou, tam nemusí být naopak místo pro zvedací šroubovici. Vyhovující kotoučové brzdy jsou např. hydraulické kotoučové brzdy Hayes HFX9, kde je dostatek místa pro zvedací šroubovice na obou stranách. Motorovou nástavbu nelze namontovat na silniční kola a podobná jízdní kola nerobustní konstrukce s ráfky pro velmi úzké pláště.Kategorie jízdních kol na které lze motorovou nástavbu namontovat

 • Horská kola (MTB)
  Jízdní kola mohutnějšího rámu, používající pláště průměru 26", alternativní značení (559x XX) mm, většinou šířka pláště okolo 1,9" popř. v mm je šířka kolem 50 mm. Používájí dvoustěnné ráfky. Tyto kola jsou nejvhodnější k montáži motorových nástaveb z důvodu celkové robustnosti. Pro horská kola osazená motorem používáme pláště Schwalbe Marathon 26x2,00 Green Guard směs ENDURANCE, Rubena Cobra 26x1,9 APS RS, Schwalbe LandCruiser 26x1,9/2,0 B+RT. Horská kola mají dostatečně široké vidlice i pro širší pláště a lze použít blatník. Z naší nabídky motokolo, PATROL a FELT Q700.
 • Trekkingová kola
  Jízdní kola běžného rámu používající pláště rozměru 28", alternativní značení (622x XX), (700x XX) mm. Dnes většinou používají dvoustěnné ráfky. Jsou uzpůsobeny na šířky pláště do 1,75" s místem pro blatník. Při použití šířky pláště 2,00" (52)mm již není možné použít blatník z nedostku volného místa nad desénem pláště. Pro trekkingová kola osazená motorem používáme pláště Schwalbe Marathon 28x1,75 Green Guard směs ENDURANCE, Rubena FLASH 28x1,75 APS RS (47-622), Rubena Cobra 28x2,00 APS RS, alternativní značení (622x52) mm.
 • Městská kola
  Jízdní kola mohutnějšího rámu, který je velmi nízky a má většinou jen jednu nosnou trubku co nejvíce sníženou pro snadné nastupování. Používají pláště rozměru 24",26" nebo 28". Z naší nabídky motokola SUNDANCE. Používáme pláště Schwalbe Marathon 26x2,00 Green Guard směs ENDURANCE, Rubena Cobra 26x1,9 APS RS nebo pro rozměr 28 palce pláště Schwalbe Marathon 28x1,75 Green Guard směs ENDURANCE, Rubena FLASH 28x1,75 APS RS (47-622).

 FAQ  - nejčastěji kladené dotazy
Informace o motokolech

Práce čtyřválcového čtyřtaktu
připomíná práci orchestru.

Copyright © 2012-2022 AUTOMARG.CZ

Created by AUTOMARG.CZ | SEO webu sledujíSEO nástroje.cz